Zaloguj

parapety banner

Zmierzenie parapetów jest naprawdę łatwe. Jeżeli nie ma jeszcze tynków należy zmierzyć długość okna i do tego wymiaru dodać 4 cm ( 2 cm w lewo i 2 cm w prawo) okno = 148 cm + 4 cm = 152 cm po wytynkowaniu parapet będzie wchodził 3 cm w glif – jest to standardowym rozwiązaniem. Jeżeli są już tynki należy zmierzyć światło między glifami bocznymi i do tego wymiaru dodać 6 cm ( 3 cm w lewo i 3 cm w prawo) światło = 146 cm + 6 cm = 152 cm.

Co do głębokości parapetów są różne szkoły : parapet wystaje 3 cm od tynku – parapet wystaje 5 cm od tynku – parapet zasłania 1/2 grzejnika – parapet zasłania cały grzejnik. Jeżeli są grzejniki należy zwrócić uwagę jaka jest odległość między parapetem i grzejnikiem tak aby ciepło z grzejnika nie było pochłonięte przez parapet.

Najlepiej jest wziąść metrówkę i zatrzymać palec na danym wymiarze tak aby uświadomić sobie dokąd parapet będzie wystawał.

Jeżeli parapet wystaję ze ściany i jest widoczny od spodu prosze zastanowić się nad polerem od spodu który będzie widoczny – jeżeli zdecydujecie się Państwo na taką opcję proszę zaznaczyć ja w formularzu zamówienia.

Zapraszamy do współpracy.

Newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami dopisz się do naszego newslettera.
facebook_page_plugin
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd